sobota, 23 kwietnia 2016

Wiosenny Turniej Szachowy

W niedzielę 17.04.2016 r. gościliśmy na Wiosennym Turnieju Szachowym w Obornikach.
Wyjechaliśmy w sile 4 zawodników a byli to :Julia Spychała,Marcin Bzdziel oraz Paweł Filipiak i Paweł Moliński.Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem po 15 min. na zawodnika.Prowadzona też była oddzielna klasyfikacja dla juniorów.Spośród naszych zawodników najlepiej spisał się junior Paweł Filipiak,który zdobył 5 pkt. i zajął 4 miejsce oraz 1 miejsce wśród juniorów).Taki sam dorobek punktowy uzyskał Paweł Moliński,jednak gorsze "małe punkty"dały mu 6 miejsce. Marcin z 4 punktami zajął 17 miejsce a Julka zdobyła 2,5 pkt.co dało jej 32 miejsce(15 wśród juniorów).
     Każdy z uczestników otrzymał dyplomy za udział w turnieju a najlepsza piątka w Openie oraz najlepsza piątka wśród juniorów pamiątkowe statuetki.Sędzią zawodów był pan Henryk Brodniewicz.