niedziela, 24 kwietnia 2016

FINAŁ WOJEWÓDZKI "O ZŁOTĄ WIEŻĘ "Z UDZIAŁEM SKOCZKÓW.

W dniu 23.04.2016 r. odbył się w Łeknie (gm.Wągrowiec) Finał Wojewódzki "O Złotą Wieżę"w szachach,organizowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS. Rozgrywki wyłoniły najlepszą drużynę ,która będzie reprezentować województwo wielkopolskie na Finale Ogólnopolskim w czerwcu br.
    Wystartowały drużyny reprezentujące powiaty woj. wielkopolskiego takie jak:Gniezno,Piła,Wolsztyn,Wągrowiec,Koło,Konin,Ostrów,Ostrzeszów,Środa,Śrem,Czarnków-Trzcianka,Poznań oraz Szamotuły.Powiat szamotulski reprezentowali szachiści gminy Obrzycko,którzy wygrali zawody powiatowe a są zawodnikami Skoczków Słopanowo.Zawodnicy nasi zajęli 9 miejsce zdobywając 5 pkt. a przy szczęśliwszym losowaniu ostatniej rundy mogli znaleźć się wyżej.Wynik przez nich osiągnięty można uznać za dobry,gdyż znaleźli się w pierwszej dziesiątce a wszystkie powiaty wystawiły bardzo silne drużyny.Zawody rozgrywano na dystansie 6 rund tempem po 15 min. na zawodnika.
      Razem z turniejem szachowym odbył się też turniej warcabowy,w którym nasz powiat reprezentowali warcabiści z Wronek i zajęli oni 3 miejsce.GRATULUJEMY !!!

Poniżej umieszczamy kilka zdjęć z tych zawodów.

Drużyna powiatu szamotulskiego w komplecie;Ewa,Damian,Marcin i Paweł.