poniedziałek, 6 stycznia 2020

Kolejny IX TURNIEJ SZACHOWY SKOCZKI ZA NAMI

Miejscem IX Turnieju Szachowego Skoczki była świetlica w Słopanowie,gdzie 01.09.2019 r. zjechało wielu szachistów aby spróbować swoich sił w kolejnych zawodach.
Turniej organizowany corocznie od kilku lat przez Uczniowski Ludowy Klub Szachowy "Skoczki" oraz Urząd Gminy Obrzycko rozgrywano systemem szwajcarskim,tempem 10 min.+5 sek.na zawodnika,w którym można było uzyskać lub poprawić ranking FIDE dla szachów szybkich.Zawody rozgrywano w jednej grupie Open A,w której wyodrębniono oddzielną klasyfikację dla juniorów do lat 12.Do rywalizacji przystąpiło 33 szachistów,z czego aż 30 z rankingiem FIDE.
       Zwycięzcą turnieju został Karol Michalski  6 pkt.z Klubu Szachowego Lech WSUS Poznań, na drugiej pozycji znalazł się Wojciech Nadstoga 5,5 pkt.z UKS Szach Wolsztyn a na trzeciej z taką samą ilością punktów - 5,5- Agata Smarsz z Klubu Szachowego "Skoczek" Czerwionka Leszczyny z kategorią M- Mistrz Krajowy.
     Najlepszą kobietą turnieju została Dominika Stochniałek (5 pkt.) z UMKS "Na Pięterku" Poznań.Najlepszym juniorem turnieju Open A został zawodnik gospodarzy Damian Moliński(4 pkt.).Wśród juniorów do lat 12 zwyciężył nasz zawodnik Wiktor Anczarski -4 pkt.,drugą lokatę zajął reprezentant UKS GCK  Szach Sękowo Sebastian Krugiołka-3 pkt.a trzecia była zawodniczka Wielkopolskiego Klubu Szachowego- Lena Michalska również 3 pkt.
     Nagrody,puchary i dyplomy wręczała pani prezes naszego klubu wraz z sędzią turnieju panią Dorotą Sikorską.Najlepszą -7 lokatę spośród zawodników Skoczków zajął Paweł Filipiak zdobywając 4,5 pkt.Dobre zawody rozegrali też Paweł Moliński, Marcin, Damian i Wiktor,którzy zdobyli po 4 pkt.,Ewa i Dominik  ugrali po 2 pkt.Wszyscy z naszych zawodników, którzy posiadali ranking FIDE zdobyli kolejne punkty do tej klasyfikacji.
 Zawody odbyły się w ciepłej,miłej i koleżeńskiej atmosferze.
       Szczególne miłe i szczere podziękowania należą się też sponsorom turnieju,bez których ciężko byłoby takie zawody przeprowadzić a kilku z nich jest z nami od wielu lat wspierając co roku turniej Skoczków. Sponsorami byli; PHU METREX z Poznania,Skład Opału Krzysztofa Starosty z Gaju Małego,CUK w Szamotułach,Bank Spółdzielczy oddział w Szamotułach ,Rada Sołecka Słopanowo i inni. Wszystkim DZIĘKUJEMY!!!